Võtame aasta kokku!

posted in: Uncategorized | 0
Kallid Hiiumaa Köök ja Pagar kliendid, koostööpartnerid ning töölispere!
Aasta viimastel päevadel on paslik hetk heita pilk koheselt mööduva aasta tegemistesse, et tuua välja ülevaade aastat ilmestanud tegemistest, õnnestunud ettevõtmistest ning erilistest hetkedest, mis igapäevaste tegemiste taustal väärivad ajalooks ülesmärkimist ning meeldejätmist.
Aasta algas rekordisajuga. Kolme varasema aasta jooksul on Hiiumaa Köök ja Pagar pagarikojas valmistatud vastlakuklite kogus suurenenud enam kui kaks korda ning tänavu valmistatud enam kui 45 000 vastlakuklit saame kroonida läbi aegade suurima koguse tiitliga. Kolmandik valmistatud vastlakuklitest tarbiti Hiiumaal, mis suurusjärguna on võrreldav varasemate aastate kogustega, ning suured kasvuprotsendid on tulnud eelkõige tänu tõhusale tööle mandri-Eesti edasimüüjate juures.
Suurepärase tulemuse saavutamisel mängisid suurt rolli nii hiiumaise vastlakukli naturaalsus ja kvaliteet, 2020. aastal välja töötatud pakendid kui ka lumerohke talveilm.
Enne suurt suve sai väärika punkti pikaaegne arendustöö uute küpsisepakendite väljatöötamisel. Arendus hõlmas nii mitmeosalise pakendi kuju, suurust, materjalivalikuid kui kujundust. Kõikidele tuttavaks saanud hiiumaise korendusaia motiividega tootepakendite seeria on saanud klientidelt palju positiivset vastukaja ning tõstnud hiiumaiste küpsiste müügikoguseid märgatavalt nii Hiiumaal kui mandril.
Kui Hiiumaa Köök ja Pagar usin kollektiiv on juba aastaid võtnud osa Kärdla ja Hiiumaa ühepäevakohvikutest ning teinud väiksemas või suuremas koosseisus väljasõite teatrietendustele ja kontserditele, siis tänavune aasta läheb ajalukku esimese Hiiumaa Köök ja Pagar püsivalt avatud suvekohviku hooajana.
Merekonteinerist ümberehitatud suvekohviku koos avara terrassiga avasime Pagarite pargi serval jaanipäeva eel ning kliente saime igapäevaselt mõnusate burgerite, isuäratavate praadide, magusate ampsude, kosutavate jookide ning masinajäätisega rõõmustada kuni augustikuu lõpuni. Kohviku avamisega kaasnes pikk nimekiri uutest toodetest, mille taasavastamiseks ei jää üle muud kui oodata järgmist suve.
Konkurentsitult populaarseimaks suvekohviku müügiartikliks osutus hiiumaise maheveise lihast valmistatud burger, mille lahutamatuks osaks Hiiumaa Köök ja Pagar burksikukkel.
Hiiumaa Köök ja Pagar panustab iga-aastaselt erinevatesse kodumaakonna sündmustesse ja tegemistesse, mis seotud laste, noorte, kultuuri ja spordiga. Juba mullu algas koostöö purjekas Celia meeskonnaga, kelle tänavune arenguhüpe päädis Eesti meistritiitliga avamerepurjetamises. Lisaks juba mitmetele varasematele koostöölepingutele lisandus tänavustesse tegemistesse vastavatud Hiiumaa Spordikeskuse toetamine ning koostöölepe varasemalt ka Eesti korvpallikoondisesse kuulunud Martin Paasojaga.
Hiiumaa köök ja Pagar esinduskaupluseks on Tormi Konsum, mis pärjati tänavu mulluste tulemuste põhjal parimaks Konsumiks kogu Eesti Konsumite võrdluses. Palju õnne!
Tormi Konsum pakub laias valikus Hiiumaa Köök ja Pagar pagari-, kondiitri- ja kulinaariatooteid ning eripakkumisi nädalalõppudel ning pühadeperioodil. Igapäevaselt on kaupluses suurimas valikus lahtised pirukad ja väikesaiad, otse ahjust kauplusesse jõudvad saia ja leivatooted, salativalik, soe valmistoit, lihatooted ning palju muud. Sellest sügisest saab tööpäevade lõppedes Tormi Konsumist ka sooje lihapirukaid.
Coop Eesti Keskühistu poolt koostatav parimate kaupluste edetabel kujuneb erinevate kriteeriumite tulemeid võrreldes, muuhulgas mõõdetakse aasta jooksul toimunud kasvusid nii klientide arvus kui keskmistes ostudes, kliendikaardi kasutamise osakaalu, Nutikassa ostude osakaalu jne.
Sel suvel avati uus Käina Konsum Ehituskeskus, milles suurim Hiiumaa Köök ja Pagar toodangu müügiala kogu Lõuna-Hiiumaal. Avaral müügipinnal on väljas kogu Hiiumaa Köök ja Pagar tootesortiment alates leibadest, saiadest, küpsistest, salatitest ja tortidest-kookidest lõpetades sooja söögi, lihatoodete ning magustoitudega.
Kuigi üleilmsest pandeemiast tulenevalt on paljud sündmused kas ära jäänud või edasi lükatud, on suur rõõm nende sündmuste üle, mida ikkagi on korraldatud ja läbi viidud ning millest Hiiumaa Köök ja Pagar on saanud ühel või teisel moel osa võtta. Osalesime tänavu oma müügiletiga suvisel kohaliku omatoodangu laadal, sügisesel hiidlaste sügislaadal ning Hiiumaa jõuluturul. Septembri lõpus aset leidnud Tallinna toidumess tõi taaskohtumisteks kokku toidusõbrad ja -asjatundjad mitmetelt maadelt ning pakkus suurepäraseid võimalusi uudistoodangu tutvustamiseks. Oktoobris ja novembris pop-up poena avatud olnud Hiiumaa Saatkond Telliskivi Loomelinnakus pakkus parimaid palasid Hiiumaa väike- ja toidutootjatelt ka tänavu.
Avatud Toidutööstuste Nädal võõrustas eestimaise toidu sõpru tänavu virtuaalselt ning läbi koduste ekraanide said huvilised nina pista ka Hiiumaa Köök ja Pagar tootmisruumidesse.
Oktoobrikuine Leivanädal kujunes väga meeleolukaks koostöös Hiiumaa Muuseumiga kollektiiviga ning aastale panime säriseva punkti koos Hiiumaa koolide ja lasteaedadega, kes küpsetasid ja kaunistasid tänavu piparkoogitaignast eripalgelisi jõuluehteid.

 

 

Hiiumaa Köök ja Pagar töölispere tänab kõiki kliente ning koostööpartnereid nii Hiiumaalt kui Mandri-Eestist. Maitserikaste kohtumisteni uuel aastal!
Hiiumaa Köök ja Pagar töölispere aastal 2021