Piparkooginäitus

posted in: Uncategorized | 0
Hiiumaa Köök ja Pagar ning elamuskeskus Tuuletorn kutsusid tänavu Hiiumaa koolide õpilasi üles meisterdama käpiku-kujulisi piparkooke ning kaunistama neid Hiiumaale omaste mustritega. Viimased piparkoogid valmisid distantsõppele suundumise eelõhtul.
Hiiumaa Köök ja Pagar varustas konkursist osa võtvad koolid oma piparkoogitaignaga, mis on teenitult jõudnud aastate jooksul parimate piparkoogitainaste nimistusse. Käpiku-kujulise shablooni järgi pidid õpilased valmistama vähemalt ühe piparkoogi klassi kohta ning küpsetise kaunistama endale sobival viisil ja materjalidega Hiiumaale omaste mustritega. Viimased küpsetamised ja kaunistamised jõudsid napilt valmis enne detsembrikuist distantsõppele suundumist.
Valminud ja kaunistatud piparkoogid on tänaseks jõudnud elamuskeskusesse Tuuletorn, kus neid saab keskuse lahtiolekuaegadel nautida kuni 10. jaanuarini. Kokku on uudistamiseks enam kui 40 eripalgelist piparkooki.
On rõõm tõdeda, et väga paljud klassid on kinnaste kujundamisel saanud inspiratsiooni raamatust “Hiiumaa kindad”, mille Sirje Juurikas ja Anu Pink käesoleval aastal välja andsid. Sirje andis näitusele ka raamatu, et huvilised saaksid leida õpilastöödes kujutatud motiive või lihtsalt end viia kurssi Hiiumaale omaste kindamustritega.
Konkursile esitasid oma piparkoogid Käina Kooli, Kärdla Põhikooli, Palade Põhikooli, Suuremõisa Lasteaed-Põhikooli õpilased ning Kärdla ja Kõrgessaare noortemajade noored.