Hiiumaa Köök ja Pagar tootepakendid võidutsesid Leedus

posted in: Uncategorized | 0

07.-09.novembril Leedus aset leidnud BAF Balti toidu- ja jooginäituse üheks osaks oli NAPA BALTIC Baltimaade pakendidisaini konkurss, kus võtsid mõõtu parimad pakendidisainid üle baltikumi. Hiiumaa Köök ja Pagar tootepakendid võitsid valmistoidu kategoorias esikoha.

NAPA BALTIC pakendidisaini auhindadega hinnatakse kõrget kvaliteeti ja innovatsiooni pakkuvad pakenditooteid, mis loodud baltikumis. Tänavu esitati konkursile kokku 121 võistlustööd – Leedust 80, Eestist 29 ja Lätist 12. Žürii valis 9 kategoorias välja 60 kujundust, millest 22 jõudsid auhinnalisele kohale.

„Suurema osa auhindadest võitsid Leedu disainerid, Eesti tööd said 4 ja Läti 1 auhinna,” räägib Leedu Graafilise Disaini Ühingu juhatuse esimees Algirdas Orantas.

Valmistoidu kategoorias, milles võtavad mõõtu hommikusöögihelbed, leiva-, pasta-, riisi-, täisteratooted, külmutatud tooted, õlid, kastmed, kohv, tee ning lihatooted, võitis esikoha Hiiumaa Köök ja Pagar tootedisain.

2018. aastal loodud Hiiumaa Köök ja Pagar disain ning erinevad pakendid on loonud koostöös Hiiumaa Köök ja Pagar turundusspetsialist Elis Lilleõis, Goldbaum OÜ projektijuht Piret Lauri, loovjuht Andres Siem ja disainer Alina Luther.