Aita võita Euroopa LEADER innovatsiooniauhind!

posted in: Uncategorized | 0

Hääleta ning aita võita Hiiumaa Köök ja Pagaril Euroopa LEADER innovatsiooniauhind!

Eesti esitas Euroopa LEADER innovatsiooniauhinnale 3 projekti, millest ainsaks ettevõtlusprojektiks oli Hiiumaa Köök ja Pagar OÜ projekt „Hiiu Pagari tootmishoone ehitus“. See paistis teiste ettevõtlusprojektide seas silma innovaatilisuse ja kasusaajate hulga või ka mõju poolest.

HÄÄLETAMINE:

Hääletada saab: Public vote – Congrès Européen LEADER (leadercongress.eu)

Projekt: HIIUMAA KÖÖK JA PAGAR OÜ – Estonia – Hiidlaste Koostöökogu LAG Hiiumaa Cooperation Network

PS: Hääletada saab kuni 4.12.23

Projektist:
Hiiu Pagari tootmishoone uuendamine.
Kohapealse leivaküpsetamise traditsiooni jätkamiseks, olemasolevate töökohtade säilimiseks ning uute loomiseks, töötingimuste oluliseks parandamiseks ja tootmise efektiivsuse suurendamiseks alustati 2015. aastal Hiiu Pagari tootmishoone- ja tehnoloogia kaasajastamise projektiga.

Hiiu Pagar ja Hiiu Köök soovivad läbi pideva arendustegevuse säilitada kohaliku toidu traditsioone, suurendada sortimenti ning pakkuda nii kodusaare elanikele ja külalistele kui ka mandri-Eesti klientidele kvaliteetset hiiumaist toodangut. Naturaalsed pagari-, kondiitri- ja kulinaariatooted on müügil kõigis Coop Hiiumaa kauplustes ja ligi sajas müügikohas üle Eesti.
Projektist pikemalt…

Euroopa LEADER innovatsiooniauhind:
2023 aasta detsembris toimub Brüsselis Euroopa LEADER kongress, kuhu oodatakse üle 800 osaleja.

Kongressi avapäeva õhtul antakse üle tunnustused lõppeva toetusperioodi parimatele projektidele üle Euroopa: “European LEADER Awards”. Välja antakse 4 auhinda: oma lemmikud valivad välja Europarlament, ELARD, kongressi partnerid ning neljanda preemia saaja otsustab rahvahääletus.

LEADER:
LEADER on Euroopa Liidu algatusprogramm, mida on Eestis rakendatud üle 20 aasta. Eesti panustab ligi 12% Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi (EAFRD) koguosalusest LEADER-programmi, mis on üks suuremaid panuseid kogu liidus.
Perioodil 2023–2027 rahastatakse LEADER-programmi üle 66 miljoni euroga. Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist (EAFRD) rahastatakse programmi üle 47 miljoni euroga, millele lisandub Eesti riigi kaasrahastusena peaaegu 12 miljonit eurot. Euroopa Sotsiaalfond+ (ESF+) rahastab programmi umbes 7 miljoni euroga, millest Eesti riigi kaasrahastus on 30%. Hiiumaale  jõuab läbi Hiidlaste Koostöökogu ning EAFRD ja ESF+ eelarvete sellest rahast pea 2 060 000 eurot, sellest projektitoetusteks on üle 1 640 000 euro.

Hiiumaa Pagari tootmisruum enne ja pärast 2017. aasta laiendusi
Hiiumaa Pagari tootmishoone enne ja pärast 2017. aasta hoonelaiendust